22 maja 2024r. będzie dla klas czwartych ważną datą. Tego dnia uczniowie klas: 4a i 4b pod opieką wychowawców i pani Moniki Dudzińskiej wybrali się na jednodniową wycieczkę do Lasów Janowskich. Pierwszym punktem wyprawy była emocjonująca podróż wojskowymi samochodami terenowymi, trasa zawiodła nas, aż na granice województwa podkarpackiego i lubelskiego.

Poznaliśmy historię tego miejsca sięgającą do czasów XVIII wieku, a spacerując malowniczymi krajobrazami poznaliśmy faunę i florę tych terenów. Kolejnym punktem wycieczki był Skansen Kolei Leśnej w Janowie Lubelskim, gdzie okazało się, że lokomotywy i wagoniki robią wrażenie nie tylko na chłopcach. Kolejnym punktem wycieczki był Park Linowy Zoom Natury, gdzie okazało się, że trenowane od lat na lekcjach wychowania fizycznego oraz na szkolnych korytarzach umiejętności przydają się także podczas spaceru wśród gałęzi drzew. Po emocjach w parku linowym przyszedł czas na zwiedzanie ciekawej wystawy przyrodniczej w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Janowie Lubelskim oraz kiełbaski. Powrót do Lublina mijał nam w strugach deszczu, nie przeszkodziło to wcale w rozpamiętywaniu emocjonującego dnia.