4.06.2018r. odbył się uroczysty finał XIX Międzynarodowego Konkursu "Moje inspiracje muzyczne" organizowanego przez Prywatną Szkołę Muzyczną 1. Stopnia im. I. J. Paderewskiego w Nałęczowie. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. I miejsce w kategorii literackiej (1. grupy wiekowej) zajęła uczennica klasy IVb Julia Warpas, która napisała opowiadanie na wyznaczony temat: Dźwięków poetyka - ton sylab, kolorów rytm wolności noetyka". Tekst Julii został opublikowany w pokonkursowej książce (s. 45 - 47), którą można wypożyczyć w szkolnej bibliotece. Serdecznie gratulujemy Julce wielkiego sukcesu i niesamowitej nagrody, jaką jest publikacja jej tekstu w zbiorze nagrodzonych prac artystycznych.